Články

Návody

V této sekci naleznete různé užitečné informace, návody, tipy a triky pro uživatele operačního systému GNU/ Linux. Naši redaktoři používají distribuci openSuse nebo Mandriva Linux, proto se většina návodů nebo triků vztahuje právě k těmto distribucím, ale rozhodně by neměl být problém naše články aplikovat i na jiné distribuce.
Vytisknout

Joomla 2.5 aktivace a nastavení recaptcha

Napsal SvenHassel. Zařazeno v Návody

Máte webové stránky postavené na kvalitním redakčním systému Joomla ve verzi Joomla 2.5 a chcete aktivovat pro registrační formulář a kontakty ochranu proti robotům formou recaptcha technologie? Není nic jednoduššího než si přečíst tento kratký návod, jež Vás provede rychlým a efektivným nastavením.

Vytisknout

Joomla 2.5 instalace a aktivace češtiny

Napsal SvenHassel. Zařazeno v Návody

Stáhli jste si poslední verzi CMS Joomla 2.5 a potřebujete rychle, spolehlivě a efektivně nastavit české rozhraní? Není nic jednoduššího než si přečíst tento kratičký návod. Čeština byla vytvořena českým Joomla komunitním překladatelským týmem a je volně k dispozici ke stažení z joomlacode.

Vytisknout

Joomla 2.5 chyba SQL s error–unknown column cound

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Návody

Provedli jste aktualizaci svých stránek na novou verzi Joomla 2.5 a při používání komponenty banner, kde nastavíme hodnotu "Sledovat kliknutí" na "Ano" dochází k chybě “unknown column ‘cound’”?? Nebojte se, není se čeho bát. Problém je velice jednoduše řešitelný. Otevřeme si svůj ftp prostor s Joomla 2.5.0 a přesuneme se do složky componentscom_bannersmodelsbanner.php a otevřeme ho v editoru (KWrite, PSPad).

Vytisknout

Gparted dokumentace (on-line příručka)

Napsal Michal Kušnir. Zařazeno v Souborové nástroje

Příručka k aplikaci GParted

Curtis Gedak

Projekt GParted


<Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Tato příručka popisuje aplikaci GParted ve verzi 0.8.0.

Copyright © 2008, 2009, 2010, 2011 Curtis Gedak

Je povoleno kopírovat, šířit a/nebo upravovat tento dokument za podmínek GNU Free Documentation License, verze 1.2 nebo jakékoli další verze vydané nadací Free Software Foundation; bez neměnných oddílů, bez textů předních desek a bez textů zadních desek. Kopii licence GFDL naleznete pod tímto odkazem nebo v http://www.fsf.org/licensing/licenses/fdl.html nebo v souboru COPYING-DOCS dodávaném s touto příručkou.

Vytisknout

File systems (souborový systém) v Linuxu

Napsal Michal Kušnir. Zařazeno v Souborové nástroje

Při přechodu z jiného operačního systému jako jsou Microsoft Windows na jiný operační systém, např. Linux, může mít relativně hluboký dopad na koncového uživatele, jelikož rozdíly mezi těmito dvěmi operačními systémy jsou dosti rozdílné. Z našeho hlediska bude řeč především o souborovém systému. A co je to vůbec souborový systém?

Vytisknout

Základní příkazy - část - IV

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Příkazový řádek

Každý z nás se již někdy setkal, ať už na MS Windows nebo na GNU/ Linux s tím, že nám nějaká aplikace přestala pracovat. Někdy se stává, že ani zavření aplikace standardní cestou nepomáhá. Pak je tu na řadě příkazový řádek s příkazem "top" a "kill", který nám pomůže násilně aplikaci doslova usmrtit (Příkaz používejte s nejvyšší opatrností).
Vytisknout

Základní příkazy - část - V

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Příkazový řádek

Každý se při práci s jakýmkoliv operačním systém dříve či později setkal s nějakým zabaleným souborem či skupinou zabalených souborů. Většina uživatelů Windows by jistě shodně z větší části tvrdila, že nejvíce se setkává s rar a zip balíky. U linuxu se spíše setkáme s příponami tar, bzip2, gzip která jsou povětšinou standardně používána. Proto každý, kdo si čte tento článek a myslí to s Linuxem opravdu vážně, by se měl naučit obsluhovat tyto programy.
Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo