Články

Vytisknout

Joomla 2.5 aktivace a nastavení recaptcha

Napsal SvenHassel. Zařazeno v Návody

Máte webové stránky postavené na kvalitním redakčním systému Joomla ve verzi Joomla 2.5 a chcete aktivovat pro registrační formulář a kontakty ochranu proti robotům formou recaptcha technologie? Není nic jednoduššího než si přečíst tento kratký návod, jež Vás provede rychlým a efektivným nastavením.

Registrace a vygenerování recaptcha klíče ...

  • Přesuneme se na webové stránky www.google.com/recaptcha. kde se přihlásíme (nutnost mít účet na google).
  • Pokud nemáme účet u google, tak si ho vytvoříme a poté se přihlásíme ....

Jakmile jsme provedli registraci a přihlášení do služby recaptcha, můžeme si již vytvořit osobní a veřejný klíč pro naše webové stránky. Vytvoření našich klíčů lze provést velice snadno a to kliknutím na "Add a New Site". Kde vyplníme potřebnou doménu pro kterou bude recaptcha použita. Je také možnost zaškrtnout "Enable this key on all domains (global key)", který poté umožní použít sadu klíčů pro jakékoliv domény, které budete mít.

recaptcha-03

recaptcha-04

recaptcha-05

Aktivace a nastavení recaptcha pluginu v Joomla 2.5

  • Globální nastavení - Nastavení webových stránek - Výchozí Captcha nastavíme na Captcha - ReCaptcha poté uložit a zavřít.
  • Rozšíření - správce pluginů - Captcha - ReCaptcha - kde vložíme Public Key a Private Key a nastavíme přístup na hodnotu public.
  • Můžeme si zde také ještě zvolit výsledný vzhled recaptcha ochrany a to: čirá, bílá, černé sklo a červená

recaptcha-02

recaptcha-00

recaptcha-01

Pokud jste vše provedli dle návodu, neměl by být problém, aby se Vám začala zobrazovat ochrana webových stránek pro registraci, zapomenuté heslo nebo pro uživatelské jméno s ochranou kontaktního formuláře.

recaptcha-06

recaptcha-07

Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo