Grafické aplikace

Vytisknout

Gimp - lepicí papírová poznámka

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

V dnešním článku si ukážeme jak snadno a efektivně vytvořit lepicí poznámku, kterou lze použít pro webové stránky. Návod je čistě orientační a má sloužit pouze pro nabuzení Vaši fantazie při vytváření grafiky do stránek. Lepicí papírovou poznámku lze vylepšit o různé odlesky, stínování či vyhlazení hran, ale to není v tuto chvíli našim hlavním cílem.

Vytisknout

Gimp - webové tlačítko

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

V dnešním článku si ukážeme jak snadno a efektivně vytvořit webové tlačítko, které lze použít pro webové stránky. Návod je čistě orientační a má sloužit pouze pro nabuzení Vaši fantazie při vytváření grafiky do stránek. Grafické tlačítko lze vylepšit o různé odlesky, stínování či vyhlazení hran. Ale to není naším cílem tohoto článku. Zde si popíšeme jak vytvořit běžné a efektivní webové tlačítko, které může být stejně jedinečné jako Vaše fantazie sama.
Vytisknout

Gimp - Zrcadlový efekt

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

V dnešním článku o gimpu si předvedeme jednoduché vytvoření zrcadlového efektu u písma. Jistě každý z nás někdy potřeboval vytvořit pěkné písmo na logo s efektem zrcadlení. Není na tom nic složitého a hned si předvedeme jak na to. Jediné co budeme potřebovat je mít vybrané písmo a gimp po ruce. V našem případě použijeme písmo "Hall Fetica".

Vytisknout

Gimp - 3D kostka

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

V minulém článku jsme si vysvětlili jak vytvořit jednoduše během několika minut elegantní fotografii s pěkným a vzhledným rámečkem. V dnešním článku si probereme jak vytvořit jednoduše během několika minut 3D kostku, kterou lze použít na cokoliv.

Vytisknout

Gimp - Fotorámeček s iluzí staré fotky

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

GIMP celým názvem "GNU Image Manipulation Program" je svobodný a mocný nástroj pro vytváření rastové grafiky, který se dá použít pro úpravy fotografií, tvorbu webové grafiky nebo pro firemní loga. Vývoj byl počat rokem 1995 na Kalifornské univerzitě v Berkley a využívá pro svojí práci knihovnu GTK (Gimp Toolkit). To myslím že by co do úvodu o této aplikaci mělo stačit. Nyní se vrhneme na vytvoření iluzorní staré fotografie s pěkným rámečkem. Vše, co k naší práci budeme potřebovat je aplikace GIMP a skript "Photo Border", kterým upravíme fotografii do našeho požadovaného vzhledu a formátu.

Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo