Vytisknout

Gimp - 3D kostka

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

V minulém článku jsme si vysvětlili jak vytvořit jednoduše během několika minut elegantní fotografii s pěkným a vzhledným rámečkem. V dnešním článku si probereme jak vytvořit jednoduše během několika minut 3D kostku, kterou lze použít na cokoliv.


Spustíme si GIMP a dáme vytvořit nové plátno s velikostí 300x300 px.

dhcp2

V našem případě použijeme barvu popředí (černá barva) a stiskneme budiž.

dhcp2

Otevřeme Obrázek – velikost plátna kde v dialogovém okně musíme zvětšit stávajicí obrázek na 310x310 px a klikneme na tlačítko „střed“ a poté potvrdíme „změna velikosti“.

gimp-kostka3

Jakmile se nám plátno rozšíří dáme otevřít Vrstva – nová vrstva a v dialogovém okně nastavíme 310x310 px s tím, že jako výplň vrstvy zvolíme libovolnou barvu, ale v našem případě použiji bílou.

Vrstvu s černým čtvrcem přesuneme nad vrstvu s bílím čtvrcem a dáme „sloučit dolů

dhcp2

Když máme hotový barevný podklad tak v horním menu si otevřeme Filtry- mapa – mapovat objekt. Kde nastavíme mapovat na „hranol“, zaškrtneme „průhledné pozadí a povolit vyhlazování“. Hloubku vyhlazování nastavuji na „5“ a práh na „0.500“.

dhcp2

Typ zdroje světla nastavíme na „žádné světlo“  a položku orientace nastavíme na hodnoty: x: 10,0 ; y: 45,0 a z: -20,0 samozřejmě orientaci lze měnit dle potřeby.

dhcp2

dhcp2

Takto bude vypadat Váš výsledek našeho návodu. Jedná se o opravdu velmi jednoduchý a kratičky postup, který zvládne každý ....

dhcp2


Tip: Pokud budete chtít mít na stranách kostky text, musíme si vytvořit vrstvu s textem za předpokladu, že text nechcete mít na všech stranách, u této vrstvy pak  nastavíte v menu Hranol - mapovat obrázek.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo