Vytisknout

Gimp - lepicí papírová poznámka

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Grafické aplikace

V dnešním článku si ukážeme jak snadno a efektivně vytvořit lepicí poznámku, kterou lze použít pro webové stránky. Návod je čistě orientační a má sloužit pouze pro nabuzení Vaši fantazie při vytváření grafiky do stránek. Lepicí papírovou poznámku lze vylepšit o různé odlesky, stínování či vyhlazení hran, ale to není v tuto chvíli našim hlavním cílem.


Dáme si vytvořit novou vrstvu s rozlišením 300x300 px s průhlednou výplní a poté stiskneme budiž.

dhcp2

Jakmile se nám otevře prázdná vrstva necháme ji pojmenovanou "pozadí". Poté si vytvoříme ještě další dvě vrstvy a ty pojmenujeme „stínování“ a  „poznámka“.

dhcp2

Jako první vrstvu si vybereme „poznámka“ na které pomocí nástroje „výběr obdélníku“ vytvoříme obdélník se žlutou výplní (#ffff5f).

dhcp2

Vybereme z menu „vybrat – nic“ a poté v nástrojích „Rotace“ nastavíme hodnotu úhel na „– 7,00“.

dhcp2

dhcp2

dhcp2

vybereme si v menu „nástroje – kreslící nástroje – Zesvětlení/Ztmavení“, kde si nastavíme stopu na hodnotu „Circle 15“, škálu na hodnotu „5,50“ a krytí necháme na hodnotě „100“.

dhcp2

Nyní, když máme vytvořenou poznámku, se přesuneme na vrstvu „stínování“ a vytvoříme si přibližně kosoúhelník.

dhcp2

Poté si zviditelníme pouze vrstvu „stínování“, kterou vyplníme „černou barvou“.

dhcp2

Po vyplnění barvou se přesuneme v menu „vybrat – nic“ a otevřeme si „filtry – rozostření – Gaussovské rozostření“, kde pro vodorovné a svislé rozostření nastavíme hodnoty „15,00“ a krytí nastavíme na hodnotu „75,00“.

dhcp2

dhcp2

Jakmile si ověříme, že stínování je nastaveno dle naší představy, vybereme si nástroj „text“, kde si nastavíme typ fontu, velikost písma a zarovnání na střed.

dhcp2

Pokud nevidíme text, tak si přeneseme písmo nad vrstvu „poznámka“ a pak si z menu nástroje vybereme „nástroj transformace – rotace“ a nastavíme úhel na hodnotu „-7,00“.

dhcp2

Posledním krokem, který nás čeká je provést sloučení všech vrstev. No a zde máme konečný výsledek našeho návodu.

gimp-lep-ponzm-14

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo