Vytisknout

Avidemux - přidání titulků do videa

Napsal Administrator. Zařazeno v Multimédiální aplikace

Avidemux je šikovný video editor pro GNU/ Linux a Microsoft Windows s velkou podporou mnoha video a audio formátů. Je to výtečná náhrada za aplikace Avi ReComp a Movie Maker z Windows. S aplikací lze video stříhat, připojovat a slučovat nebo také pomocí různých filtrů přidávat efekty a překódovat video soubory do jiných formátů. S filtry lze video ořezat, přidat nebo odebrat logo do videa, redukce šumu, zostření, rozostření, přidat titulky na pevno do obrazu (srt, sub, ass i ssa, VobSub). Velkou výhodou Avidemux je možnost ukládat činnosti do správce úloh, který pak umožní provést najednou všechny úlohy. V dnešním článku si předvedeme jak jednoduše a efektivně přidat titulky do videa v Avidemux na openSUSE 11.3 i586.


Instalace: V grafickém režimu si otevřeme Yast - Repozitáře softwaru, kde si ověříme, zda máme přidaný packman repozitář. Pokud ne, provedeme jeho přidání. Poté  si otevřeme Správce programu (Yast - Správce programů), kde si vyhledáme Avidemux a provedeme instalaci. V textovém režimu se nejprve přihlásíme v konzoli jako root a to příkazem su + heslo a poté zadáme příkaz zypper lr, který nám zobrazí repozitáře v systému. Pokud potřebujeme přidat repozitář, použijeme příkaz zypper ar. Instalaci samotné aplikace provedeme příkazem zypper install avidemux.


Po úspěšné instalaci Avidemux si otevřeme soubor s našim video souborem a potvrdíme sestavit časovou mapu a sestavení snímků (né vždy se zobrazí).

dhcp2

dhcp2

Poté se nám naše výsledne video načte a my v levém rohu zvolíme, který video formát chceme použít. Pro svoji ukázku jsem zvolil formát MPEG-4 ASP (Xvid).

dhcp2

Pro vložení titulků se přesuneme na Video - Filtry - Titulky, kde si zvolíme Subtitler.

dhcp2

Otevřeme se nám dialogové okno s několika požadaky. Vložíme titulky a font (usr/share/fonts/truetype), můžeme si zvolit i barvu a velikost titulků do našeho videa a poté stiskneme budiž.

dhcp2

dhcp2

Po přidání titulků už nás čeká jen náš výtvor Uložit - uložit video a pak už jen čekáme na dokončení všech operací.

dhcp2

dhcp2

Komentáře   

 
0 #10 Radek 2014-07-17 23:51
Nějak mi to nejede. Vůbec nemám přístupné filtry pro titulky. A nejede mi to ani česky. Žádné další jazyky při instalaci mi nebyly nabídnuté... :-|
Citovat
 
 
0 #9 svenhassel 2012-05-01 09:03
Dobrý den,

aby Vám správně fungovaly titulky ve videu je potřeba mít vložen font, nastaveno správné kódování pro titulky (UTF-8) a pak samozřejmě pracovat s videm v jiném módu než v copy . Pokud se budete držet návodu správně provedete přidání titulků do svého videa bez problémů.
Citovat
 
 
0 #8 Lan 2012-04-21 11:50
titulky se mi do filmu vůbec nepřidají
Citovat
 
 
0 #7 Lan 2012-04-20 16:04
Cituji Lan:
Když kliknu na video a pak na Filtry, vyskočí mi chybová hláška: Video filters cannot be aplied in copy mode, to apply filters the video must be transcoded


Už jsem na to přišel
Citovat
 
 
0 #6 Lan 2012-04-20 15:59
Když kliknu na video a pak na Filtry, vyskočí mi chybová hláška: Video filters cannot be aplied in copy mode, to apply filters the video must be transcoded
Citovat
 
 
0 #5 svenhassel 2012-02-23 15:57
Dobrý den,

můžete být konkrétnější? Máte problém vložit font v systému Windows nebo Linux?
Citovat
 
 
+1 #4 Týna 2012-02-20 21:27
Mě nejde zadat font, jak je to možný? :(
Citovat
 
 
+1 #3 Eiran 2012-01-01 12:00
Blbej je tu jenom ten, kdo to podle toho návodu nepochopí :D
Citovat
 
 
+12 #2 svenhassel 2011-10-13 20:38
Dobrý den, pokud máte lepší návod klidně ho poskytněte a já ho rád uveřejním na našem portálu. V případě ovšem, že nemáte návody žádné tak laskavě pište příspěvky pouze k danému tématu. Váš příspěvěk není vypovídající ani přínosný. Děkujeme
Citovat
 
 
-11 #1 aaf 2011-10-09 12:01
tak blbý návod se jenom tak nevidí !!! :-/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo