Tipy a triky

Vytisknout

Instalace VMware-WorkStation

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Tipy a triky

VMware WorkStation je software pro vytváření jednoho a více virtuálních strojů na jednom počítači. Aplikace pochází od americké společnosti VMware, Inc. Aplikaci lze pořídit nejenom na Linux, ale samozřejmě i pro Mac OS X od Apple nebo pro Windows od společnosti Microsoft. Aplikaci lze samozřejmě nahradit i OpenSource aplikací pod název VirtualBox od společnosti Sun Microsystem (která zakoupila původního tvůrce aplikace Innotek).
Vytisknout

Optimální rozdělení disku

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Tipy a triky

Při instalaci Linuxu si můžeme nechat nastavit rozdělení disku automaticky instalací, anebo ještě lépe si můžeme disk rozdělit sami a podle sebe. Já preferuji své vlastní rozdělení disku pro systém. Jelikož automatické rozdělení mi přijde jako zcela nešetrné ohledně volného místa.

Vytisknout

VirtualBox hlásí chybu vboxusers

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Tipy a triky

Pokud se Vám stane, že při po úspěšné instalaci "VirtualBox", kdy si chcete vytvořit svůj virtuální stroj, vyskočí hláška, že nejste členem skupiny "VboxUsers" musíte provést následujicí operaci kde přidáte všechny uživatele, které budete potřebovat, aby mohli bezproblémově pracovat s VirtualBoxem.
Vytisknout

Instalace grafické karty v linuxu

Napsal Martin Kušnir. Zařazeno v Tipy a triky

Již někdy jste se setkali, že při instalaci OS Linux Vám nefungují 3D efekty v prostředí. Tento problém se většinou řeší instalací ovladačů od výrobce. Vysvětlíme si zde postup instalace grafických ovladačů pro značky karet Nvidia.
Minimální požadavky: Mít nainstalován "kernel-source. gcc, make". Lze nainstalovat při samotné instalaci systému a to výběrem "Linux Kernel Development" a "Base development". Doporučuji přitom doinstalovat i "Midnight Commander" jinak zkráceně "mc".Pro instalaci ovladačů se přepneme do textového režimu a to pomocí

Joomla SEF URLs by Artio

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo