Linuxový portál - novinky ze světa Linux - Unix

Vytisknout

Android 4.0, Nový design a nové funkce

Napsal SvenHassel. Zařazeno v Novinky

googleandroid-logoNejnovější verze Android 4.0, nabídne zbrusu nový design, lepší gesta a množství drobných vylepšení, z nichž mnohé byly inspirovány WebOS, iOS a zejména Windows Phone 7. Google se zaměřuje na silné stránky svých konkurentů a integruje celou řadu nových nápadů. Optimalizace pro tablety a smartphony je novým designem Android "Ice Cream Sandwich", který má nabídnout více lákavé a intuitivní uživatelské prostředí. Na prezentace v Hong Kongu, Matias Duarte z týmu Google Android sdělil, že tisk časopisů byl inspirací pro nový design styl pro Android. Komponenty, které přispívají k dosažení tohoto cíle jsou elegantní "Roboto" Android písma, obecně známé Android UI a standardní aplikace, které se zaměřují na fotky a velká písma.

Vývojový tým se také více dle všeho zaměřil z blízka na design Windows Phone 7 a Windows 8. Například u aplikace Kontakty se zobrazí velký obrázek každého kontaktu a v jednoduchém textu jsou uvedeny kontaktní adresy, telefonní čísla a další informace z takových zdrojů jako jsou Google, Facebook a Twitter. Stejně jako v systému Windows Phone 7, je také k dispozici v Android druhý pohled na pravé straně obrazovky, přejetím zleva doprava mohou uživatelé změnit zobrazení s poskytnutím přehledu o osobě, aktualizaci stavu na sociálních sítích a obrázků. Revidovaná kalendářová aplikace a klient Gmail nabízí podobné funkce. V závislosti na kontextu jsou důležité možnosti jako "Vpřed", "Archiv" nebo "Vymazat" nebo v druhé části obrazu "action bar", jež je nad menu v dolní části obrazovky. Android 4.0 se také snaží zlepšit kontakty, které jsou zabudovány do různých aplikací. Kontakty jsou zobrazeny s fotografií téměř všude, klepnutím na název se zobrazí podrobnější informace. V Gmail je například otevřen vCard, který obsahuje odkazy na různé sociání sítě, na kterých má uživatel spojení s touto osobou. Rozhraní umožňuje vývojářům aplikací odkaz do této funkce, aby mohli číst a přidávat data.


google-android-4-0Mnoho nových funkcí z "Home Screen´s" jsou již známé z Android 3.0 "Honeycomb", který je k dispozici pouze pro tablety, například virutální menu s takovými prvky jako jsou "Home", "Zpět" a "Menu" nahrazuje mechanické nebo senzorové klávesy, které již byly použity na chytré telefony. Widgety jsou přístupné prostřednictvím karty módu, kde uživatelé mohou listovat animovaným balíčkem karet. Složky na úvodní obrazovce mohou být vytvořeny stejným způsobem jako v iOS, přetažením ikony na další ikonu. Aplikace, odkazy a složky mohou být nyní přetaženy na rychlý start panel v dolní části obrazovky. Google Android má přepracované vstupní funkce. Vývojový tým tvrdí, že má lepší auto-correct funkco, unknown spellings (neznámé hláskování) je podtrženo červeně, zatímco uživatel píše a poklepáním na podtržený text se zobrazí navržené opravy. Řeč zobrazováná ve vstupním textu je již zobrazena při mluvení, což znamená, že se tato funkce již spoléhá na server Google, jako tomu bylo doposud. Android nyní také podporuje speciální stylus funkce jako jsou tlak a náklon. Na zámku obrazovky lze spustit fotoaparát aplikace a panel systému upozornění lze otevřít aniž by bylo nutné telefon odemknout. Je však nutné tyto funkce zhodnotit při možnostech odcizení nebo ztráty. Jako alternativa odemknutí zámku se nabízí možnost zadat PIN, heslo nebo tzv. "Facek Unlock", kdy systém pracuje z rozpoznáváním obličeje. Je však sporné, zda dokáže  tento typ ochrany "Face unlock" rozpoznat spolehlivě, zda se jedná o aktuální osobu nebo jen kvalitní fotku. Google rozšířil řadu standardních aplikací Android: Gmail nyní nabízí online vyhledávací funkce, které ve výchozím nastavení indexují e-maily za posledních 30 dní, ale je zde možnost nastavit hodnotu indexace na období dle našich představ.


Google sdělil, že vestavěný internetový prohlížeč se stal mnohem rychlejším, může otevřít maximálně 16 karet současně a synchronizuje záložky s desktop verzí Google Chrome. Webové stránky lze také uložit pro offline prohlížení. Výchozí kamerová aplikace nabízí digitální zoom, panorama funkci a editor pro ořezávání a otáčení snímků s přidáváním efektů. Vývojový tým smertened galerie pro prohlížení fotek přidal funkci, jež zobrazuje alba jako velké dlaždice. Android nyní také podporuje vizuální hlasovou poštu, při odmítnutí hovoru může vytvořená zprávy být odesláná pomocí SMS. Nastavení pro "Data usage" jsou nyní přehlednější. Data usage zobrazí kolik které App přeneslo dat apod. Pohodlně tato funkce umožňuje uživatelům sledovat jednotlivé aplikace, aby se zabránilo jednotlivým aplikacím načítat a odesílat data na pozadí. Android beam umožňuje výměnu informací s jinými zařízeními využívajícími "Ice Cream Sandwich devices" pomocí NFC. Android 4.0 bude mít svoji premiéru na Google Nexus Galaxy (dříve Nexus Prime) telefonu, který vyjde v listopadu. Android Ice Cream Sandwich SDK, které umožňuje programátorům aplikací začlenit nové funkce do svých aplikací, je k dispozici na developer.android.com.

Obsah tohoto článku byl uzavřen. Nemáte dostatečná práva pro další editaci.

Joomla SEF URLs by Artio

Vývoj Joomla! ...

 • Vývoj komponent
 • Úpravy komponent
 • Vývoj modulů
 • Vývoj pluginů
 • Překlady
people-worker-blue-sm

Více na www.website21.cz

 

Joomla hosting

 • Kvalitní technologie
 • Vysoká rychlost
 • Vysoká bezpečnost
 • Vysoká stabilita
 • 100% Joomla ready
 • Návody/dokumentace
joomhosting

Více na www.joomhosting.eu

Servis PC

 • Odborné instalace
 • Instalace Linux/Unix
 • Instalace MS Windows
 • Odborné odvirování
 • Odborný servis HW
people-worker-2-blue-sm

Více na www.website21.cz

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo