Linuxový portál - novinky ze světa Linux - Unix

Vytisknout

Oznámení o vydání Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat

Napsal SvenHassel. Zařazeno v Novinky

ubuntu-logoVývojový tým Canonical a Ubuntu oznámili vydání nové verze své distribuce Ubuntu 10.10 s kódovým označením „Maverick Meerkat“. Ubuntu 10.10 je první standardní verze, která má být vydána po posledním LTS vydání Ubuntu 10.04 LTS. Ubuntu 10.10 obsahuje množství aktualizovaných aplikací a nový instalátor a lepší podporu pro hardware. Nová verze Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat je založena na linuxovém jádru 2.6.35 a nabízí GNOME 2.32.0. Uživatelé, kteří budou instalovat systém, si všimnou zcela nového a zjednodušeného instalátoru, který umožňuje snadnější instalaci distribuce. Nová verze obsahuje i podporu instalace na Btrfs při ručním rozdělování, ale požaduje, aby byl nastaven jiný souborový systém pro boot režim. Speciálně vytvořené písmo (Ubuntu fonty) bylo zahrnuto v této verzi jako výchozí písmo a pro „software center“, které nyní nabízí uživatelům kategorie „Nejlepší“ a „Co je nového“ a také historii jaký software, byl instalován nebo odstraněn.

Ubuntu 10.10 nahrazuje Shotwell 0.7.2 za F-spot jako výchozí aplikaci pro image a zahrnuje Evolution 2.30.2 (poštovní klient), který je mnohem rychlejší než ten, který je v předchozí verzi Ubuntu. Gwibber byl aktualizován pro práci s novým Twitter autentizačním systémem. Různé aktualizované balíčky obsahují aktuální Brasero, Mozilla Firefox 3.6.10, BitTorrent 2.04 pro peer-to-peer sdílení souborů a také nesmí chybět OpenOffice.org 3.2.1. Stejně jako u předchozích verzí OS se Canonical zaměřil také na Cloud. Ubuntu také obsahuje Ubuntu One, která nyní pracuje s telefony Android, iPhone a Microsoft Windows. Ubuntu One je služba, která je zdarma a obsahuje až 2 GB úložného prostoru s extra skladováním a s mobilním přístupem. Ubuntu 10.10 přináší také jednotu nového rozhraní pro Ubuntu Netbook Edition, který byl vyladěn pro menší obrazovky, mobilitu a podporu pro dotykové vstupy. Ubuntu 10.10 také obsahuje řadu vylepšení cloud nasazení na serverovém vydání. Vedle modernizovaného jádra je více možností spuštění konfigurace a schopnost spouštět AIM (Amazon Machine Images) v místním KVM. To také umožňuje uživatelům konfigurovat a testovat jejich Ubuntu instance před odesláním do Amazon's chargeable cloud. Další novinka je vylepšení „Cloudlnit“, který umožňuje uživatelům Ubuntu na Cloud nastavit výchozí lokalitu, jména počítačů, SSH klíče, přípojné body, konfigurace vlastních příkazů a spouštění skriptů při startu nebo restartu. Canonical také oznámil, že je možné si Ubuntu 10.10 server vyzkoušet v 1 testování na Amazon EC2 (Elastic Compute Cloud).

Ubuntu Enterprise Cloud, který je součástí Ubuntu 10.10, přidává podporu virtio, nové rozhraní pro správce a schopnost spouštět UEC z USB Flash disku. UEC je založen na Eucalyptus 2.0, GlusterFS a CEPH. Více podrobností o vydání, včetně seznamu známých problémů, lze nalézt v oficiálním oznámení o vydání a také v poznámkách k vydání. Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat je k dispozici ke stažení jako ISO image pro 32 bitové a 64 bitové desktopy a servery a také i pro netbook zařízení. Další hlavní verzí distribuce má být Ubuntu 11.04 „Natty Narwhal“.

Oznámení o vydání Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat

 

Canonical a Ubuntu vývojový tým oznámili vydání nové verze své distribuce Ubuntu 10.10 s kódovým označením „Maverick Meerkat“. Ubuntu 10.10 je první standardní verze, která má být vydána po posledním LTS vydání Ubuntu 10.04 LTS. Ubuntu 10.10 obsahuje množství aktualizovaných aplikací a nový instalátor a lepší podporu pro hardware. Nová verze Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat je založena na linuxovém jádru 2.6.35 a nabízí GNOME 2.32.0. Uživatelé, kteří budou instalovat systém si všimnou zcela nového a zjednodušeného instalátoru, který umožňuje snadnější instalaci distribuce. Nová verze obsahuje i podporu instalace na Btrfs při ručním rozdělování, ale požaduje aby byl nastaven jiný souborový systém pro boot režim. Speciálně vytvořené písmo (Ubuntu fonty) byly zahrnuty v této verzi jako výchozí písmo a pro „software center“, které nyní nabízí uživatelům kategorie „Nejlepší“ a „Co je nového“ a také historii jaký software byl instalován nebo odstraněn.

 

Ubuntu 10.10 nahrazuje Shotwell 0.7.2 za F-spot jako výchozí aplikaci pro image a zahrnuje Evolution 2.30.2 (poštovní klient), který je mnohem rychlejší než ten který je v předchozí verzi Ubuntu. Gwibber byl aktualizován pro práci s novým Twitter autentizačním systémem. Různé aktualizované balíčky obsahují aktuální Brasero, Mozilla Firefox 3.6.10, BitTorrent 2.04 pro peer-to-peer sdílení souborů a také nesmí chybět OpenOffice.org 3.2.1. Stejně jako u předchozích verzí OS se Canonical zaměřil také na Cloud. Ubuntu také obsahuje Ubuntu One která nyní pracuje s telefony Android, iPhone a Microsoft Windows. Ubuntu One je služba, která je zdarma a obsahuje až 2 GB úložného prostoru s extra skladováním a s mobilním přístupem. Ubuntu 10.10 přináší také jednotu nového rozhraní pro Ubuntu Netbook Edition, který byl vyladěn pro menší obrazovky, mobilitu a podporu pro dotykové vstupy. Ubuntu 10.10 také obsahuje řadu vylepšení cloud nasazení na serverovém vydání. Vedle modernizovaného jádra je více možností spuštění konfigurace a schopnost spouštět AIM (Amazon Machine Images) v místním KVM. To také umožňuje uživatelům konfigurovat a testovat jejich Ubuntu instance před odesláním do Amazon's chargeable cloud. Další novinka je vylepšení „Cloudlnit“, který umožňuje uživatelům Ubuntu na cloud nastavit výchozí lokalitu, jména počítačů, SSH klíče, přípojné body, konfigurace vlastních příkazů a spouštění skriptů při startu nebo restartu. Canonical také oznámil že je možné si Ubuntu 10.10 server vyzkoušet v 1 testování na Amazon EC2 (Elastic Compute Cloud).

 

Ubuntu Enterprise Cloud, který je součástí Ubuntu 10.10 přidává podporu virtio, nové rozhraní pro správce a schopnost spouštět UEC z USB Flash disku. UEC je založen na Eucalyptus 2.0, GlusterFS a CEPH. Více podrobností o vydání, včetně seznamu známých problémů, lze nalézt v oficiálním oznámení o vydání a také v poznámkách k vydání. Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat je k dispozici ke stažení jako ISO image pro 32 bitové a 64 bitové desktopy a servery a také pro samostatné netbooky. Další hlavní verzí distribuce má být Ubuntu 11.04 „Natty Narwhal“.

Obsah tohoto článku byl uzavřen. Nemáte dostatečná práva pro další editaci.

Joomla SEF URLs by Artio

Vývoj Joomla! ...

 • Vývoj komponent
 • Úpravy komponent
 • Vývoj modulů
 • Vývoj pluginů
 • Překlady
people-worker-blue-sm

Více na www.website21.cz

 

Joomla hosting

 • Kvalitní technologie
 • Vysoká rychlost
 • Vysoká bezpečnost
 • Vysoká stabilita
 • 100% Joomla ready
 • Návody/dokumentace
joomhosting

Více na www.joomhosting.eu

Servis PC

 • Odborné instalace
 • Instalace Linux/Unix
 • Instalace MS Windows
 • Odborné odvirování
 • Odborný servis HW
people-worker-2-blue-sm

Více na www.website21.cz

linuxportal-one ictmanazer joomladev-logo firefox-podpora  ocal-logo